Informace pro strávníky ZŠ

Výše stravného pro žáky naší školy je stanovena vyhláškou 107/2005 Sb. ve znění vyhlášky 107/2008 Sb. se změnami vyhlášky 463/2011 Sb.

· strávníci 7 – 10 let cena obědu - 34,- Kč (neodhlášený oběd 83 Kč)

výše měsíční zálohy 680,- Kč až 748 ,- Kč (dle počtu pracovních dní)

· strávníci 11 – 14 let cena obědu - 37,- Kč (neodhlášený oběd 86 Kč)

výše měsíční zálohy 740,- Kč až 814,- Kč (dle počtu pracovních dní)

Pro zařazení dítěte do stravovací skupiny je rozhodující věk, kterého dítě dosáhne

v probíhajícím školním roce (do 31. 8.).

Žák má nárok na dotovaný oběd pouze při účasti na vyučování, nebo první den nemoci.

V případě nemoci si první den můžete oběd odnést ve vlastních nádobách v době

od 11.00 – 11.30 hodin. V ostatních dnech nepřítomnosti ve škole, prázdnin a ředitelského volna (i když běží ŠD) není oběd dotován, jeho cena se navyšuje o režijní náklady ve

výši 49,-Kč, proto žádám rodiče o odhlašování obědů v aplikaci „Strava.cz“, nebo na telef. čísle: 731159440 (postačí SMS) nejpozději do 14 hodin předchozího dne v krajním případě do 7 hodin ráno, pozdější odhlašování nebude akceptováno.

Stravné se platí měsíčně formou zálohy převodem na účet ZŠ: 51-6494430277, kód banky 0100, variabilní symbol naleznete v aplikaci „Strava.cz“ pod záložkou „Informace“.

Splatnost stravného je do 25. dne měsíce předem, první úhrada na měsíc září je prodloužena do 15. září (tzn., že v měsíci září se platí záloha na stravné 2x – do 15. 9. na září a do 25. 9. na říjen. Poslední záloha se platí do 25. 5. na červen).

Případné přeplatky se vyplácejí po skončení školního roku na Váš účet, který jste uvedli v přihlášce ke stravování. O vrácení přeplatku budete informováni na vámi uvedený e-mail na přihlášce ke stravování.

Strava.cz je nástroj, který umožňuje strávníkům objednávat stravu po internetu ve webové, iOS nebo Android aplikaci. Číslo naší jídelny je 5713. Přihlašovací údaje jste obdrželi na e-mailu při přihlášení ke stravování.

V případě nejasností nebo potíží při přihlášení do aplikace se na mě obracejte na tel. čísle 731159440 nebo na e-mail jidelna@zslibis.cz.

Těším se na spolupráci a doufám, že budete se stravováním spokojeni.

Jana Pomrhoncová

vedoucí ŠJ

strava

Další údaje již vyplňujete v bílém poli:

1. Výběr jídelny: 5713
  2. Uživatel: příjmení a jméno strávníka bez háčků a čárek a bez mezery, používejte pouze malá písmena
  3. Heslo: den a měsíc narození (doporučuji po prvním přihlášení si heslo změnit)

Příklad: datum narození 1. června = 0106

• ULOŽIT ÚDAJE – zaškrtnout – při dalším přihlášení již nebudete muset vyplňovat
  • Přihlásit

Máte-li v jídelně více strávníků, klikněte v bílém poli na záložku a zde si můžete zadat stejným způsobem přihlašovací údaje dalšího strávníka.

Po přihlášení se zobrazí jméno a stav konta.

V modrém poli najdete záložku OBJEDNÁVKY, po rozkliknutí jste na stránce OBJEDNÁVKY STRAVY. Na začátku měsíce jsou všichni strávníci automaticky přihlášeni. Pokud chcete oběd odhlásit, najdete si příslušný den a kliknete       na čtvereček před „oběd 1“. Je-li čtvereček prázdný, oběd je odhlášen.

Obráceným postupem můžete odhlášený oběd znovu přihlásit.

Oběd PC je oběd za plnou cenu, nedotovaný – viz výše.

Po ukončení změn nezapomeňte kliknout na ODESLAT (zelené polenachází se na stránce nahoře).

strava2
strava3